Izglītība

WinWin programmas mērķis ir sagatavot pēc iespējas vairāk jauniešus un jaunietes studijām ASV. Tā ir iespēja, kuru var izmantot Latvijas Jaunatnes basketbola līgas dalībnieki, par brīvu iegūstot studiju iespējas labākajās ASV augstskolās. Studiju maksa ASV augstskolās svārstās no 30 000 ASV dolāru līdz pat 60 000 ASV dolāru gadā, kas var kalpot kā liela motivācija jauniešiem trenēties basketbolu un labi mācīties, lai nopelnītu sev studijas. Katru gadu mēs plānojam doties uz ASV ar puišu un meiteņu U17 vecuma izlasēm, lai parādītu mūsu talantus ASV augstskolu treneriem klātienē. Mūsu sadarbības partneri šī mērķa sasniegšanā ir ASV vēstniecība Latvijā. Tuvākajā laikā mēs sagatavosim un publiskosim ceļa karti, kuru ievērojot, būs iespēja studēt ASV augstskolās.

Šeit pievienots:

 

WinWin vēlas, lai jauniešiem un jaunietēm, kuri izvēlas studijas Latvijas augstskolās, paralēli studijām būtu iespēja spēlēt basketbolu visaugstākajā līmenī. Izcils piemērs tam jau šobrīd ir Latvijas Universitāte, Vidzemes augstskola, Rīgas Stradiņu Universitāte. Rīgas Tehniskā universitāte, Turība un Ventspils augstskola ir spērušas milzu soļus uz priekšu, lai saviem studentiem nodrošinātu augstākā līmeņa basketbola spēlēšanas iespējas kopā ar studijām budžeta vietās. Latvijas Lauksaimniecības universitāte kopā ar Jelgavas pašvaldību ir šī ceļa sākumā, bet mēs ticam, ka citu panākumi vairos šo Latvijas augstskolu attīstības virzienu.

Šeit pievienots:

Daudzi sportisti, noslēdzot savas profesionālās sporta gaitas, ir izvēles priekšā, ko darīt tālāk. Mēs vēlamies, lai katrs jaunais basketbolists vai basketboliste, kura nevēlas studēt augstskolā, apgūtu savu nākotnes profesiju kādā no Latvijas koledžām un tehnikumiem, paralēli spēlējot basketbolu. Somijas piemērs rāda, ka tas ir izdarāms pietiekami veiksmīgi. Katram jaunajam somu basketbolistam un basketbolistei, ir iespēja apgūt pavāra, elektriķa, mehāniķa un citas profesijas, kuras mūsdienu darba tirgū ir ļoti pieprasītas un labi apmaksātas.