Par mums

Mēs esam kā liela ģimene! Un, kā jau katra ģimene, gribam radīt vislabākos apstākļus saviem bērniem, lai viņi būtu laimīgi savā dzīvē.

Katru gadu jauno basketbolistu kļūst aizvien vairāk un šobrīd Latvijas Jaunatnes basketbola līga var lepoties ar vairāk nekā 7000 dalībnieku plašo ģimeni. Bet basketbols nav tikai spēle, tas ir kas vairāk. Mīlestība, aizraušanās, neviltots prieks un visplašākā emociju gamma – no uzvaras laimes brīžiem līdz zaudējumu asarām. Mēs vēlamies, lai šīs sajūtas mūsu plašo ģimeni nepamet visa mūža garumā. Lai basketbols mūsu dzīvē būtu liels palīgs sasniegumos dažādās dzīves jomās, lai kur arī mēs būtu un ko darītu.

Katrs jaunais sportists sapņo par basketbola spēlēšanu vislielākajās pasaules arēnās, jo mums tam ir ļoti labi piemēri – Kristaps Porziņģis, Dāvis Bertāns, Jānis Strēlnieks, Rolands Šmits, Latvijas 3×3 basketbola izlases dalībnieki, Anete Šteinberga, Elīna Babkina, Kitija Laksa, kā arī citi mūsu varoņi un varones.

Tomēr, sapņojot un tiecoties pēc zvaigznēm, ir svarīgi paturēt prātā, ka basketbolista karjera ir tikai viena no dzīves piedāvātajām iespējām. Jo esam saskaitījuši, ka tikai 0,01% no visiem Latvijas Jaunatnes basketbola līgas absolventiem un absolventēm, kļūst par profesionāliem basketbolistiem un basketbolistēm. Lai kā gribētos vairāk, lai cik labi strādātu treneri un cītīgi trenētos jaunieši, bet katrā vecuma grupā var atklāt tikai dažus nākotnes talantus. Turklāt neviens diemžēl nevar paredzēt to brīdi, kad, spēlējot basketbolu, jaunietis vai jauniete var gūt nopietnu traumu, kas liedz turpināt gaitas profesionālajā sportā.

Tāpēc nebeigsim atkārtot vēl un vēlreiz – pirmkārt, izglītība!

Mēs esam pārliecināti, ka ir iespējams veiksmīgi savienot augstākā līmeņa basketbola spēlēšanu ar kvalitatīvas izglītības iegūšanu. Basketbols ir kā liela iespēja iegūt apmaksātu izglītību ASV augstskolās un Latvijas labākajās augstskolās.

Mēs aktīvi strādājam, lai tādas iespējas būtu aizvien vairāk un pēc iespējas plašākam jauniešu skaitam, tāpēc Latvijas Basketbola savienība ir izveidojusi programmu WinWin.

Mēs vēlamies panākt, lai jaunie sportisti un sportistes studē labākajās augstskolās gan Latvijā, gan ārzemēs, tādēļ strādājām plecu pie pleca ar visām Latvijas augstskolām, kā arī ar ASV vēstniecību Latvijā. Mēs vēlamies radīt sistēmu, kas palīdzētu jaunajiem sportistiem un sportistēm dzīvē sasniegt visaugstākos mērķus ikvienā profesijā, kuru viņi vēlas apgūt, paralēli spēlējot basketbolu.

Liekot lietā WinWin idejas autoru – Latvijas Basketbola savienības pieredzi un zināšanas, ar vairāku izglītības iestāžu, profesionālu sportistu, izglītības speciālistu un mediķu atbalstu, WinWin mērķis ir būt vērtīgam un gudram sabiedrotajam jaunajiem sportistiem un viņu vecākiem ceļā uz labas izglītības apguvi un panākumiem basketbola laukumā, kā arī sniegt nepieciešamo atbalstu un papildu motivāciju jauniešiem, kuri saskārušies ar sportā gūtajām traumām vai iecerējuši noslēgt gaitas sportā.